42 636 82 10 Łódź, ul. Kopernika 22 24h - czynne całą dobę.

Odrobaczanie

          Odrobaczanie zwierząt domowych jest bardzo ważne. Zaniedbując tę prostą i tanią profilaktykę narażamy zdrowie nie tylko naszych zwierzaków, ale również nasze i członków naszej rodziny. W zasadzie nie ma zwierzaka, który nie byłby narażony na inwazję pasożytów wewnętrznych. Nawet domowy, niewychodzący kotek może "zaprosić" do swego organizmu nieproszonych gości polując np. na muchy. 

        Nasz pupil może zarazić się dwoma rodzajmi robaków: obłymi (tzw. nicienie czy obleńce czyli glista, tęgoryjec) lub płaskimi (tzw. płazińce, np. tasiemiec psi, tesiemiec bąblowiec). Inwazja robaków może doprowadzić u gospodarza do chorób związanych z niedoborem składników pokarmowych czy do intoksykacji zwierzęcia odchodami pasożytów. Zakażenie glistą psią lub kocią jest rownież zoonozą czyli chorobą, która może przenieść się na człowieka. Szczególnie narażone są dzieci i osoby o obniżonej odporności. 

          Jeśli nasz zwierzak niechętnie zjada tabletki, to są już na rynku preparaty łatwiejsze do zaaplikowania: kropelki spot-on lub pasty (dla kotów) czy smakowite tabletki do żucia dla psów. 

      Pierwsze kilka razy odrobaczamy szczenięta i kocięta co dwa tygodnie, wybierając stosunkowo łagodny preparat. Następnie kilkukrotnie w odstępach miesięcznych, a póżniej co kilka miesięcy - schemat odrobaczania należy ustalić z lekarzem prowadzącym biorąc pod uwagę konkretny przypadek. 

Oferta